Hrachova 4
Tel.:+421 948_ 004 168
 
Tel.:+421 948_ 009 534
Hradná 3
Tel.:+421 948_ 797 316
 
Tel.:+421 948_ 446 876
Rosensteingasse 23/8
Tel.:+43 676_ 761 6879
 
Tel.:+420 721_ 752 936
 
Tel.:+36 20 394 1260
 ECOPROGRAM KATALÓGY NA STIAHNUTIE CENOVÁ KALKULÁCIA PARTNERSKÁ ZÓNA NEWSLETTER

Domácnosť

 

 

 

Klimatizácia / Domácnosť

 

 

 

 

 

Miestom, kde načerpávame energiu na život je náš domov, kde sa sústreďuje to, čo je pre nás najdôležitejšie. Každý z nás očakáva od klimatizácie v byte či rodinnom dome pekný dizajn, nízke prevádzkové náklady, tichú prevádzku. V ponuke sú klimatizácie s moderným vzhľadom, elegantné, dizajnové a veľmi tiché. Sú vybavené funkciou nočného režimu, t.j. ich hlučnosť je minimálna. Klimatizácie sa používajú okrem chladenia aj na kúrenie a sú vhodné pre systémy split aj multisplit.


Princíp fungovania bytovej klimatizácie nie je zložitý. Klimatizačná jednotka je zariadenie, ktoré vzduch nevymieňa, ale upravuje - chladí a zbavuje vlhkosti. Pracuje na rovnakom princípe ako chladiace zariadenie, na princípe výmeny a presunu energií. Proces chladenia vyžaduje vnútornú jednotku, vonkajšiu jednotku a potrubie, ktorým sú prepojené. Potrubím prúdi medzi oboma jednotkami chladivo, ktoré absorbuje energiu v jednej jednotke a odovzdá ju v druhej. Chladivo prúdi cez vnútornú a vonkajšiu jednotku cez potrubie a transportuje teplo. Pary chladiva sa pomocou kompresora stlačia a chladivo sa skvapalní. Chladivo v kvapalnej forme prúdi späť do vnútornej jednotky, kde sa tlak chladiva zníži na takú úroveň aby mohlo dôjsť k jeho vypareniu a odoberaniu tepla z vnútorného vzduchu. Ochladený vzduch je potom vyfukovaný do miestnosti.


Ak sa chcete doma cítiť príjemne a uvažujete nad klimatizáciou, radi Vám navrhneme riešenie pre Vaše dokonalé pohodlie.

 

 

 

VZT / Domácnosť

V interiéri domov a budov potrebujeme dýchať čerstvý vzduch. Vetracia jednotka odvádza vnútorný vydýchaný vzduch z toaliet, kúpeľní a kuchýň spoločne s nadbytočnou vlhkosťou. Zároveň privádza do obytných miestností čerstvý vzduch zbavený prachu a peľu. Vysoký štandard dnešného bývania v rodinných domoch a bytoch vyžaduje automaticky výmenu vzduchu pri tak rozdielnych činnostiach ako je varenie, využívanie toaliet a kúpeľní alebo pri nočnom odpočinku. Vďaka vetračným jednotkám je možné splniť tieto rozdielne požiadavky naraz.

Orosené zrkadlo, zdanlivo banálny problém, ktorý však môže v skutočnosti znamenať veľký problém. Už pri vlhkosti nad 60% sa totiž veľmi dobre darí plesniam, ktoré sa najčastejšie objavujú pod vaňou, za skrinkami, za zrkadlom a pod. Bežné hodnoty v nedostatočne vetranej kúpeľni sú nad touto hranicou a pri kúpaní a sprchovaní dosahujú až 100%.

Riziká, ktoré plesne prinášajú sú skutočne veľké, pretože neviditeľné spóry sa dostanú aj do pľúc. Môžu spôsobiť množstvo zdravotných problémov:

  • zvlášť alergie,
  • ochorenie pečene,
  • nádorové ochorenia.

Množstvo bytov, najmä panelákových, je dispozične riešených tak, že nemajú v kúpeľniach okno, ktorým by sa dalo vetrať. Jedinou možnosťou je teda nútené vetranie. Správnym riešením je ventilátor s vysokým výkonom a tichou prevádzkou. Dôležitými parametrami pre návrh ventilátora sú rozmery kúpeľne a aká je dĺžka odvodného potrubia. Aby ventilátor vzhľadovo nenarušil štýl kúpeľne, je na výber veľké množstvo plastových vetracích mriežok a kovových mriežok.

 

 

 

Vykurovanie / Domácnosť

Pre domácnosť možno použiť nasledujúce elektrické vykurovacie systémy:

  • ústredné vykurovacie systémy (akumulačné, priame), sú vhodné do menších objektov ako sú rodinné domy
  • lokálne vykurovacie systémy (akumulačné pece, elektrické konvektory a infražiariče),  najvýhodnejšie je ich umiestniť priamo v jednotlivých miestnostiach objektu
  • veľkoplošné vykurovacie systémy (stenové a podlahové vykurovanie), jedná sa o vykurovacie systémy s nízkou prevádzkovou teplotou

napr. Podlahové vykurovanie – Elektrické podlahové vykurovanie je cenovou výhodnou, komfortnou alternatívou známych tradičných vykurovacích systémov a v praxi sa dobre osvedčilo.

Príjemné – tu treba zdôrazniť typické výhody veľkoplošného vykurovania s nízkou povrchovou teplotou. Rovnomerným šírením tepla z celého povrchu podlahy sa vertikálny teplotný profil podlahového vykurovania najviac blíži „ ideálnemu vykurovaniu“. Vždy sa cítime príjemne, keď máme nohy v teple a vo výške hlavy je trochu chladnejšie. Samoregulačný efekt charakteristický pre veľkoplošné nízkoteplotné zdroje tepla sa efektívnejšie vysporiada s náhlymi zmenami teplotného stavu v miestnosti (otvorenie okna v zime, solárne tepelné zisky, atď.) S použitím vhodného regulačného systému tak získame vykurovací systém, ktorý je stabilný, energeticky účinný a z pohľadu vnímania človekom príjemný.

Úsporné a účinné – podlahové vykurovanie odovzdáva teplo do priestoru sálaním. Mimoriadne presné elektronické termostaty registrujú nielen teplotu priestorovú, ale i teplotu podlahy a nedovolia jej rast nad hygienické maximum. Účinnosť premeny elektrickej energie na tepelnú je takmer 100%. Energetické podniky navyše poskytujú zákazníkom využívajúcim elektrickú energiu na vykurovanie výhodné sadzby, ktoré sa potom uplatňujú aj pre ostatné elektrické spotrebiče (práčky, chladničky, el. sporáky, hi-fi technika, výpočtová technika, osvetlenie atď.) čím výrazne klesá celková ekonomická náročnosť prevádzky objektu.

Zdravé – nepodceňujeme ani pozitívne zdravotné hľadiská podlahového vykurovania. Lekári odporúčajú takú klímu v miestnosti, pri ktorej sa človek cíti pohodlne a pritom nie je ohrozené jeho zdravie. Premena energie na teplo sa deje bez vzniku exhalátov v mieste spotreby.

Praktické – ďalšou výhodou je voľná architektonická tvorba v interiéroch, ktoré neovplyvňujú vykurovacie telesá, potrubia, výklenky atď. Môže byť použité prakticky vo všetkých typoch podláh. Vyznačujú sa mimoriadne dlhodobou životnosťou, ktorú je možné porovnávať so životnosťou stavby. Technicky vyspelý vykurovací systém, vyhovujúci súčasnosti splňuje dôležité požiadavky: Je zdravý, je variabilný, je komfortný, je nenáročný na obsluhu, je nenáročný na inštaláciu s minimálnym zásahom do stavebných konštrukcií. Je spoľahlivý a nízko poruchový, je lacný, je úsporný, je ekologický.

 

 

 

 

 

<< Späť