Hrachova 4
Tel.:+421 948_ 004 168
 
Tel.:+421 948_ 009 534
Hradná 3
Tel.:+421 948_ 797 316
 
Tel.:+421 948_ 446 876
Rosensteingasse 23/8
Tel.:+43 676_ 761 6879
 
Tel.:+420 721_ 752 936
 
Tel.:+36 20 394 1260
 ECOPROGRAM KATALÓGY NA STIAHNUTIE CENOVÁ KALKULÁCIA PARTNERSKÁ ZÓNA NEWSLETTER

Čističe vzduchu

Ponúkame široký sortiment čističiek vzduchu, môžete si vybrať na aký účel čističku potrebujete, aký typ znečistenia máte vo svojom prostredí, ktorý si želáte odstrániť, ale pamätajte si, že musíte vybrať zariadenie s dostatočným výkonom. Ten by mal byť minimálne dvakrát väčší ako je objem miestnosti. Alergikom a astmatikom odporúčame vzduchový výkon prispôsobiť tak, aby objem miestnosti prevýšil aspoň trikrát a to kvôli dôkladnému odstráneniu všetkých alergénov a čiastočiek zo vzduchu.
 
Čističky vzduchu sú elektronické zariadenia, ktoré vďaka niekoľkonásobnému filtrovaniu vzduchu dokážu zásadným spôsobom zvýšiť kvalitu vzduchu tým, že dokážu s vysokou účinnosťou eliminovať najrôznejšie nečistoty alebo pach vo vzduchu. Ani by ste neverili čo všetko sa zachytí na filtroch. 
 
Čističky vzduchu sú vhodné  pre deti, alergikov, astmatikov, faj¬čiarov a pre prakticky každého. Nie je určená len pre domácnosť, je potrebná všade kde je zvýšená koncentrácia osôb – napríklad nemocnice, laboratória, škôlky a školy, obchodné centrá, hotely, sklady kde sú uskladnené potraviny, miestnosti s obmedzenými možnosťami vetrania a pod. 
 

Prečisťujú vzduch v uzavretých miestnostiach, udržujú optimálnu vlhkosť vzduchu, odstraňujú prach, vírusy a baktérie, ktoré môžu byť hrozbou pre naše zdravie a dýchacie cesty, čiastočky zvieracej srsti, cigaretový dym, plesne, častice spôsobujúce alergie, nepríjemné zápachy a pod.

Väčšina čističov vzduchu sú založené na jednoduchom  filtračnom systéme, ale Daikin zistil, že táto forma je nedostatočná, aby spĺňala vysoké očakávania svojich zákazníkov. Nový výskum bol vykonaný, a ako následok bolo kompletné prerobenie systému na Daikin Streamer Technology.  
 
Miesto jednoduchého filtračného systému sa používa teraz multi-vrstva s šiestimi elementmi pre zachytenie, odstránenie a rozloženie nielen alergénov, ale aj baktéríí, prachových častíc, pachov, zvieracích chlpov, roztočov a tým poskytuje oveľa vyšší stupeň čistenia. Technológia Streamer Discharge je typ plazmového výboja, v ktorom sa vysokorýchlostné elektróny zrážajú s molekulami kyslíka a dusíka, ktoré potom aktivované sú schopné oxidačného rozkladu baktérií.

 
Čistička vzduchu s technológiou STREAMER          

Čistička vzduchu URURU– zvlhčovanie a čistenie vzduchu v jednom

 

Technológia DAIKIN STREAMER

„Streamer discharge“ je typom plazmového výboja, ktorý dokáže eliminovať baktérie a pleseň, ako aj nebezpečné chemické látky a mnohé typy alergénov.


Ako funguje?: 

   1. Jednotka Streamer Discharge: Vysokorýchlostné elektróny sa vybijú, čo umožňuje rozklad a odstraňovanie
  2. Predfilter: Prach sa zachytí. Baktérie a alergény sa odstránia
  3. Plazmový ionizátor: Prach a peľ sa elektricky nabijú a posielajú sa do filtra
  4. Elektrostatický filter prachu (predná časť skladaného filtra): Elektricky nabitý filter absorbuje prach a peľ
  5. Titánium-apatitový filter (zadná časť skladaného filtra): Fotokatalytický filter udržiava kontrolu nad pachmi a vírusmi
  6. Filter s deodorizačným katalyzátorom: Formaldehyd a pachy sa rozložia
 

Čističky vzduchu fungujú s najväčšou efektivitou len v uzavretých miestnostiach, preto zvážte kam ich dáte. Filtre sú potrebné meniť podľa odporúčaného výrobcu, znečistený filter môže radikálne zvýšiť hlučnosť Vašeho zariadenia. Väčšina zariadení je vybavená indikátorom znečistenia filtru, ktorý Vás automaticky upozorní, keď treba filter vymeniť. Doba výmeny sa môže líšiť, napríklad podľa znečistenia, prašnosti ovzdušia vo Vašom okolí, podľa doby nepretržitej prevádzky a pod. 

<< Späť